NVAB-NOB-middag
Op 7 september 2026 vindt de jaarlijkse NVAB-NOB middag plaats. De organisatie is dit jaar in handen van de NOB. Het onderwerp van de middag is het gebruik van AI in de fiscale (proces)praktijk. De inzet van AI in de fiscale praktijk ontwikkelt zich snel, terwijl wet- en regelgeving en (proces)praktijk nog volop in beweging zijn. Juist daarom is het belangrijk om nú alert te zijn: wat mag wel, wat mag (nog) niet en waar liggen de risico’s? Deze PE-bijeenkomst is bedoeld voor leden van de Nederlandse Orde van Belastingadviseurs en leden van de Nederlandse Vereniging voor Advocaten-belastingkundigen. In een compact programma brengen we de belangrijkste ontwikkelingen samen en creëren we awareness. Onder meer komen aan bod: een heldere introductie van AI en de Europese Artificial Intelligence Act, AI in relatie tot de heffing en de wijze waarop profilering met AI plaatsvindt, de invloed van AI op bewijs (boeten en vervolging) en de rol die AI in de rechtspraak kan gaan spelen. We sluiten af met een interactieve discussie over de beroeps- en gedragsregels en de impact van AI hierop.
De dagvoorzitter is Rian Waaijer (Meijburg & Co).
Het programma luidt als volgt:
15.00 uur – 15.30 uur Ontvangst
15.30 uur – 15.35 uur Opening door de dagvoorzitter
15.35 uur – 16.15 uur Introductie AI door Marlies van Eck
– Wat moet je weten over AI?
– Hoe ziet de regulering van het gebruik van AI eruit? (De AVG en de AI Act)
– Geautomatiseerde belastingheffing en rechtsbescherming
16.15 uur – 16.45 uur Bewijsrecht door Léon Wijsman en Han Verhagen
– Invloed van AI op bewijs (boeten, vervolging)
– Welke rol gaat AI in de rechtspraak spelen?
– Het toenemende belang van betrouwbaarheid. Hoe gaat de rechter daarmee om?
16.45 uur – 17.25 uur Beroeps- en gedragsregels (discussie met de zaal) door Charlotte Persoon en Judith de Boer
– Hoe past AI binnen de beroeps- en gedragsregels (en andersom)
– Discussie aan de hand van stellingen
17.25 uur – 17.30 uur Afsluiting door de dagvoorzitter
17.30 uur – 18.30 uur Borrel
Let op! Leden van de NVAB (ook zij die zowel lid zijn van de NOB als de NVAB) dienen zich aan te melden via de website van de NVAB (meld je je aan via het ledenportaal van de NOB dan ben je een cursusgeld van EUR 150 verschuldigd).
Voor leden van de NVAB zijn 50 plekken gereserveerd. Het automatische bericht van aanmelding (automatisch via de website) is nog geen bevestiging van deelname – conform toelichting tijdens de ALV. De bevestiging van deelname volgt op een later moment.
